12-25 år? Fler aktiviteter på
malmoforever.se

Laddar Aktiviteter

Undervattensrugby

Gratis

tisdag19mars2019
12–17 år
Simhallsbadet
Centrum
19.00–20.00
Söndagar, tisdagar och torsdagar fram till 28 april. Ej 19/4, 20/4, 21/4, 22/4.

Parkour/Freerunning

Gratis

onsdag20mars2019
10–12 år
Qualityrunners Parkouranläggning
Södra innerstaden
14.00–17.00
Måndagar-torsdagar fram till 5 juni. Ej 18/2, 19/2, 20/2, 21/2.

Aktiva eftermiddagar

Gratis

onsdag20mars2019
7–12 år
Hyllie Sportcenter
Hyllie
14.00–16.00
Tisdagar-torsdagar fram till 30 maj. Ej 16/4, 17/4, 18/4.

Bollsport för tjejer

Gratis

onsdag20mars2019
7–12 år
Tingdammskolans gymnastiksal
Oxie
14.30–16.30
Onsdagar fram till 5 juni. Ej 20/2, 1/5, 17/4.
Hitta Aktiviteter

Ålder

Stadsdel

Kategori

Återställ filter








Kommande Aktiviteter

mars 2019
tisdag 19 mars 2019

Undervattensrugby

Simhallsbadet
19.00–20.00
Ålder
12–17
onsdag 20 mars 2019

Parkour/Freerunning

Qualityrunners Parkouranläggning
14.00–17.00
Ålder
10–12
onsdag 20 mars 2019

Aktiva eftermiddagar

Hyllie Sportcenter
14.00–16.00
Ålder
7–12
onsdag 20 mars 2019

Bollsport för tjejer

Tingdammskolans gymnastiksal
14.30–16.30
Ålder
7–12
onsdag 20 mars 2019

Urban skapande verkstad

Aktiv Ungdom Malmö’s Ateljé
14.30–17.00
Ålder
10–17
onsdag 20 mars 2019

Schack på Jägersro Center

Jägersro Center
16.30–19.00
Ålder
6–25
onsdag 20 mars 2019

Rulla med Crime City Rollers

Crime City Hall
17.00–19.00
Ålder
6–25
onsdag 20 mars 2019

Basket för tjejer

Värner Rydénskolans gymnastiksal
17.00–19.00
Ålder
6–11
onsdag 20 mars 2019

Prova på ridning

Jägersro Malmö Civila Ryttareförening
18.30–20.30
Ålder
10–19
torsdag 21 mars 2019

Parkour/Freerunning

Qualityrunners Parkouranläggning
14.00–17.00
Ålder
10–12
torsdag 21 mars 2019

Aktiva eftermiddagar

Hyllie Sportcenter
14.00–16.00
Ålder
7–12
torsdag 21 mars 2019

Dansmix!

Ungdomens hus malmö
15.00–16.30
Ålder
10–15
torsdag 21 mars 2019

Nybörjarskate

Bryggeriet Skatepark
16.00–18.00
Ålder
6–25
torsdag 21 mars 2019

Schack i Husie

Husiebiblioteket
17.00–19.00
Ålder
6–25
torsdag 21 mars 2019

Undervattensrugby

Simhallsbadet
19.00–20.00
Ålder
12–17
fredag 22 mars 2019

Prova på ridning

Jägersro Malmö Civila Ryttareförening
14.00–17.00
Ålder
7–12
fredag 22 mars 2019

Prova på padel

Malmö Padelcenter
15.00–16.00
Ålder
12–13
fredag 22 mars 2019

Bollsporter för tjejer

Värner Rydénskolans gymnastiksal
17.00–19.00
Ålder
6–11
fredag 22 mars 2019

Bollsport för rullstolsbundna

Munkhätteskolans gymnastiksal
17.00–20.00
Ålder
6–11
fredag 22 mars 2019

Hennamålning för tjejer

Västra Kattarpsvägen 61
17.00–19.00
Ålder
7–15
lördag 23 mars 2019

Schack på Gula Skolan

Gula Skolan Oxie
10.00–13.00
Ålder
6–25
lördag 23 mars 2019

Okii Nami

Malmö Live Konserthus
11.00–15.00
Ålder
7–
lördag 23 mars 2019

Skogsträdgårdskul

Lindängelund, terraserna
13.00–16.00
Ålder
10–15
lördag 23 mars 2019

Robotprogrammering

Malmö Museer
13.00–16.00
Ålder
9–19
söndag 24 mars 2019

Okii Nami

Malmö Live Konserthus
11.00–15.00
Ålder
7–
söndag 24 mars 2019

Uppfinnare för en dag

Malmö Museer
13.00–16.00
Ålder
6–25
söndag 24 mars 2019

Prova på simhopp

Simhallsbadet
13.30–15.00
Ålder
6–17
söndag 24 mars 2019

Undervattensrugby

Simhallsbadet
15.00–17.00
Ålder
12–17
söndag 24 mars 2019

Fridykning

Simhallsbadet
16.00–17.00
Ålder
6–11
måndag 25 mars 2019

Prova på ridning

Jägersro Malmö Civila Ryttareförening
14.00–17.00
Ålder
7–12
måndag 25 mars 2019

Parkour/Freerunning

Qualityrunners Parkouranläggning
14.00–17.00
Ålder
10–12
måndag 25 mars 2019

Bollsport för tjejer

Lindängen sporthall
15.00–16.15
Ålder
7–12
måndag 25 mars 2019

Nybörjarskate

Bryggeriet Skatepark
16.00–18.00
Ålder
6–25
måndag 25 mars 2019

Schack i Oxie

Oxiebiblioteket
16.30–19.00
Ålder
6–25
tisdag 26 mars 2019

Parkour/Freerunning

Qualityrunners Parkouranläggning
14.00–17.00
Ålder
10–12
tisdag 26 mars 2019

Aktiva eftermiddagar

Hyllie Sportcenter
14.00–16.00
Ålder
7–12
tisdag 26 mars 2019

Teaterkurs

Malmö AmatörteaterForum
14.00–16.00
Ålder
9–11
tisdag 26 mars 2019

Prova på ridning

Jägersro Malmö Civila Ryttareförening
15.00–17.00
Ålder
10–19
tisdag 26 mars 2019

Undervattensrugby

Simhallsbadet
19.00–20.00
Ålder
12–17
onsdag 27 mars 2019

Parkour/Freerunning

Qualityrunners Parkouranläggning
14.00–17.00
Ålder
10–12
onsdag 27 mars 2019

Aktiva eftermiddagar

Hyllie Sportcenter
14.00–16.00
Ålder
7–12
onsdag 27 mars 2019

Bollsport för tjejer

Tingdammskolans gymnastiksal
14.30–16.30
Ålder
7–12
onsdag 27 mars 2019

Urban skapande verkstad

Aktiv Ungdom Malmö’s Ateljé
14.30–17.00
Ålder
10–17
onsdag 27 mars 2019

Schack på Jägersro Center

Jägersro Center
16.30–19.00
Ålder
6–25
onsdag 27 mars 2019

Rulla med Crime City Rollers

Crime City Hall
17.00–19.00
Ålder
6–25
onsdag 27 mars 2019

Basket för tjejer

Värner Rydénskolans gymnastiksal
17.00–19.00
Ålder
6–11
onsdag 27 mars 2019

Prova på ridning

Jägersro Malmö Civila Ryttareförening
18.30–20.30
Ålder
10–19
torsdag 28 mars 2019

Parkour/Freerunning

Qualityrunners Parkouranläggning
14.00–17.00
Ålder
10–12
torsdag 28 mars 2019

Aktiva eftermiddagar

Hyllie Sportcenter
14.00–16.00
Ålder
7–12
torsdag 28 mars 2019

Dansmix!

Ungdomens hus malmö
15.00–16.30
Ålder
10–15
+ Exportera evenemang