Laddar Aktiviteter

Parkour/Freerunning

Gratis

måndag24september2018
10–25 år
Qualityrunners Parkouranläggning
Södra innerstaden
13.30–17.00
Måndag-torsdag fram till 20 december. Ej 29/10, 30/10, 31/10, 1/11.

Ridning och hästskötsel

Gratis

måndag24september2018
7–12 år
Jägersro Malmö Civila Ryttareförening
Husie
14.00–17.00
Måndagar och fredag fram till 21 december.

Bollsport för tjejer

Gratis

måndag24september2018
7–16 år
Lindängens sporthall
Fosie
14.30–17.00
Måndagar fram till 10 december.

fotboll för tjejer

Gratis

måndag24september2018
12–17 år
Heleneholms IP, konstgräset
Fosie
15.00–17.00
Måndagar till 22 oktober.
Hitta Aktiviteter

Ålder

Stadsdel

Kategori

Återställ filter









Kommande Aktiviteter

september 2018
måndag 24 september 2018

Parkour/Freerunning

Qualityrunners Parkouranläggning
13.30–17.00
Ålder
10–25
måndag 24 september 2018

Ridning och hästskötsel

Jägersro Malmö Civila Ryttareförening
14.00–17.00
Ålder
7–12
måndag 24 september 2018

Bollsport för tjejer

Lindängens sporthall
14.30–17.00
Ålder
7–16
måndag 24 september 2018

fotboll för tjejer

Heleneholms IP, konstgräset
15.00–17.00
Ålder
12–17
måndag 24 september 2018

Prova på djurskötsel

Almviks 4H-gård
15.30–17.00
Ålder
6–16
måndag 24 september 2018

Nybörjarskate

Bryggeriet Skatepark
16.00–18.00
Ålder
6–25
måndag 24 september 2018

Schack i Oxie

Oxiebiblioteket
17.00–19.00
Ålder
12–17
måndag 24 september 2018

Yoga

Föreningarnas Hus
17.00–18.00
Ålder
8–16
måndag 24 september 2018

Cykelskola

Ögårdsparken
17.30–19.30
Ålder
9–16
tisdag 25 september 2018

Parkour/Freerunning

Qualityrunners Parkouranläggning
13.30–17.00
Ålder
10–25
tisdag 25 september 2018

Teaterkurs

MalmöAmatörteaterForum
14.00–16.00
Ålder
9–12
tisdag 25 september 2018

Aktiva eftermiddagar

Hyllie Sportcenter
14.00–16.00
Ålder
6–11
tisdag 25 september 2018

Taekwondo

Chae Taekwondoklubb Malmö
14.30–17.30
Ålder
6–17
tisdag 25 september 2018

Ridning och hästskötsel

Jägersro Malmö Civila Ryttareförening
15.00–17.00
Ålder
10–19
tisdag 25 september 2018

Fotboll

Kirsebergsskolan
17.00–19.00
Ålder
6–12
onsdag 26 september 2018

Parkour/Freerunning

Qualityrunners Parkouranläggning
13.30–17.00
Ålder
10–25
onsdag 26 september 2018

Aktiva eftermiddagar

Hyllie Sportcenter
14.00–16.00
Ålder
6–11
onsdag 26 september 2018

Dansfritids

Ungdomens hus malmö
14.30–17.00
Ålder
10–16
onsdag 26 september 2018

Skapande Verkstad

Aktiv Ungdom Malmös Ateljé, Torpgatan 21 i Malmö
14.30–17.00
Ålder
6–19
onsdag 26 september 2018

Simning

Rosengårdsbadet
15.30–16.30
Ålder
8–16
onsdag 26 september 2018

Schack i Oxie

Oxie fritidsgård
17.00–21.00
Ålder
8–18
onsdag 26 september 2018

Rulla med Crime City Rollers

Crime City Hall
17.00–19.00
Ålder
6–25
onsdag 26 september 2018

Yoga

Föreningarnas Hus
17.00–18.00
Ålder
8–16
onsdag 26 september 2018

Ridning och hästskötsel

Jägersro Malmö Civila Ryttareförening
18.30–20.30
Ålder
13–19
torsdag 27 september 2018

Parkour/Freerunning

Qualityrunners Parkouranläggning
13.30–17.00
Ålder
10–25
torsdag 27 september 2018

Aktiva eftermiddagar

Hyllie Sportcenter
14.00–16.00
Ålder
6–11
torsdag 27 september 2018

Musikal- och teaterfritids

Ungdomens hus malmö
14.30–17.00
Ålder
8–16
torsdag 27 september 2018

Taekwondo

Chae Taekwondoklubb Malmö
14.30–17.30
Ålder
6–17
torsdag 27 september 2018

Skapande Verkstad

Aktiv Ungdom Malmös Ateljé, Torpgatan 21 i Malmö
14.30–17.00
Ålder
6–19
torsdag 27 september 2018

Prova på djurskötsel

Almviks 4H-gård
15.30–17.00
Ålder
6–16
torsdag 27 september 2018

Nybörjarskate

Bryggeriet Skatepark
16.00–18.00
Ålder
6–25
torsdag 27 september 2018

Fotboll

Kirsebergsskolan
17.00–19.00
Ålder
6–12
fredag 28 september 2018

Ridning och hästskötsel

Jägersro Malmö Civila Ryttareförening
14.00–17.00
Ålder
7–12
fredag 28 september 2018

Prova på padel

Malmö Padelcenter
15.00–16.00
Ålder
12–13
fredag 28 september 2018

Prova på djurskötsel

Almviks 4H-gård
15.30–17.00
Ålder
6–16
fredag 28 september 2018

Prova på padel

Malmö Padelcenter
16.00–17.30
Ålder
14–17
fredag 28 september 2018

Bollsport för tjejer

Värner Rydénskolans gymnastiksal
17.00–19.00
Ålder
6–12
fredag 28 september 2018

Taekwondo för tjejer

Toigye Taekwondo Club
19.00–22.00
Ålder
14–25
fredag 28 september 2018

Spontanfotboll i Bunkeflo

Sundsbrohallen
19.00–21.00
Ålder
13–19
fredag 28 september 2018

Nattfotboll

Herrgårdens sporthall
22.00–23.59
Ålder
13–20
fredag 28 september 2018

Nattfotboll

Latinskolans sporthall
22.00–23.59
Ålder
16–20
lördag 29 september 2018

Schack i Oxie

Oxiebiblioteket
10.00–13.00
Ålder
12–17
lördag 29 september 2018

Robotliga

Kommendanthuset Malmö Museum
13.00–16.00
Ålder
9–19
lördag 29 september 2018

Nattfotboll Lindängen

Lindängens sporthall
20.00–22.00
Ålder
13–15
lördag 29 september 2018

Nattfotboll i Oxie

Oxievångs sporthall
20.00–22.00
Ålder
13–15
lördag 29 september 2018

Nattfotboll

Herrgårdens sporthall
22.00–23.59
Ålder
13–20
lördag 29 september 2018

Nattfotboll Lindängen

Lindängens sporthall
22.00–23.59
Ålder
16–25
lördag 29 september 2018

Nattfotboll i Oxie

Oxievångs sporthall
22.00–23.59
Ålder
16–25
lördag 29 september 2018

Nattfotboll

Latinskolans sporthall
22.00–23.59
Ålder
16–20
söndag 30 september 2018

Skapande Verkstad

Aktiv Ungdom Malmös Ateljé, Torpgatan 21 i Malmö
12.00–14.30
Ålder
6–19
+ Exportera evenemang