12-25 år? Fler aktiviteter på
malmoforever.se

Laddar Aktiviteter

Schack på Gula Skolan

Gratis

lördag23mars2019
6–25 år
Gula Skolan Oxie
Oxie
10.00–13.00
Lördagar fram till 15 juni. Ej 23/2 och 20/4.

Okii Nami

Gratis

lördag23mars2019
7–- år
Malmö Live Konserthus
Centrum
11.00–15.00
Lördagar och söndagar fram till 28 april.

Skogsträdgårdskul

Gratis

lördag23mars2019
10–15 år
Lindängelund, terraserna
Fosie
13.00–16.00
Lördagar fram till 15 juni.

Robotprogrammering

Gratis

lördag23mars2019
9–19 år
Malmö Museer
Centrum
13.00–16.00
Lördagar fram till 18 maj. Ej 20/4.
Hitta Aktiviteter

Ålder

Stadsdel

Kategori

Återställ filter








Kommande Aktiviteter

april 2019
måndag 01 april 2019

Schack i Oxie

Oxiebiblioteket
16.30–19.00
Ålder
6–25
måndag 01 april 2019

Gymnastik och styrka

Oxievångs sporthall
17.00–18.30
Ålder
–6
tisdag 02 april 2019

Parkour/Freerunning

Qualityrunners Parkouranläggning
14.00–17.00
Ålder
10–12
tisdag 02 april 2019

Aktiva eftermiddagar

Hyllie Sportcenter
14.00–16.00
Ålder
7–12
tisdag 02 april 2019

Teaterkurs

Malmö AmatörteaterForum
14.00–16.00
Ålder
9–11
tisdag 02 april 2019

Prova på ridning

Jägersro Malmö Civila Ryttareförening
15.00–17.00
Ålder
10–19
tisdag 02 april 2019

Gymnastik och styrka

Oxievångs sporthall
17.00–19.00
Ålder
7–12
tisdag 02 april 2019

Undervattensrugby

Simhallsbadet
19.00–20.00
Ålder
12–17
onsdag 03 april 2019

Parkour/Freerunning

Qualityrunners Parkouranläggning
14.00–17.00
Ålder
10–12
onsdag 03 april 2019

Aktiva eftermiddagar

Hyllie Sportcenter
14.00–16.00
Ålder
7–12
onsdag 03 april 2019

Bollsport för tjejer

Tingdammskolans gymnastiksal
14.30–16.30
Ålder
7–12
onsdag 03 april 2019

Urban skapande verkstad

Aktiv Ungdom Malmö’s Ateljé
14.30–17.00
Ålder
10–17
onsdag 03 april 2019

Schack på Jägersro Center

Jägersro Center
16.30–19.00
Ålder
6–25
onsdag 03 april 2019

Rulla med Crime City Rollers

Crime City Hall
17.00–19.00
Ålder
6–25
onsdag 03 april 2019

Basket för tjejer

Värner Rydénskolans gymnastiksal
17.00–19.00
Ålder
6–11
onsdag 03 april 2019

Prova på ridning

Jägersro Malmö Civila Ryttareförening
18.30–20.30
Ålder
10–19
torsdag 04 april 2019

Parkour/Freerunning

Qualityrunners Parkouranläggning
14.00–17.00
Ålder
10–12
torsdag 04 april 2019

Aktiva eftermiddagar

Hyllie Sportcenter
14.00–16.00
Ålder
7–12
torsdag 04 april 2019

Dansmix!

Ungdomens hus malmö
15.00–16.30
Ålder
10–15
torsdag 04 april 2019

Nybörjarskate

Bryggeriet Skatepark
16.00–18.00
Ålder
6–25
torsdag 04 april 2019

Schack i Husie

Husiebiblioteket
17.00–19.00
Ålder
6–25
torsdag 04 april 2019

Gymnastik och styrka

Oxievångs sporthall
17.00–18.30
Ålder
–6
torsdag 04 april 2019

Undervattensrugby

Simhallsbadet
19.00–20.00
Ålder
12–17
fredag 05 april 2019

Prova på ridning

Jägersro Malmö Civila Ryttareförening
14.00–17.00
Ålder
7–12
fredag 05 april 2019

Prova på padel

Malmö Padelcenter
15.00–16.00
Ålder
12–13
fredag 05 april 2019

Bollsporter för tjejer

Värner Rydénskolans gymnastiksal
17.00–19.00
Ålder
6–11
fredag 05 april 2019

Bollsport för rullstolsbundna

Munkhätteskolans gymnastiksal
17.00–20.00
Ålder
6–11
fredag 05 april 2019

Hennamålning för tjejer

Västra Kattarpsvägen 61
17.00–19.00
Ålder
7–15
lördag 06 april 2019

Schack på Gula Skolan

Gula Skolan Oxie
10.00–13.00
Ålder
6–25
lördag 06 april 2019

Okii Nami

Malmö Live Konserthus
11.00–15.00
Ålder
7–
lördag 06 april 2019

Skogsträdgårdskul

Lindängelund, terraserna
13.00–16.00
Ålder
10–15
lördag 06 april 2019

Robotprogrammering

Malmö Museer
13.00–16.00
Ålder
9–19
söndag 07 april 2019

Okii Nami

Malmö Live Konserthus
11.00–15.00
Ålder
7–
söndag 07 april 2019

Uppfinnare för en dag

Malmö Museer
13.00–16.00
Ålder
6–25
söndag 07 april 2019

Prova på simhopp

Simhallsbadet
13.30–15.00
Ålder
6–17
söndag 07 april 2019

Undervattensrugby

Simhallsbadet
15.00–17.00
Ålder
12–17
söndag 07 april 2019

Fridykning

Simhallsbadet
16.00–17.00
Ålder
6–11
måndag 08 april 2019

Prova på ridning

Jägersro Malmö Civila Ryttareförening
14.00–17.00
Ålder
7–12
måndag 08 april 2019

Parkour/Freerunning

Qualityrunners Parkouranläggning
14.00–17.00
Ålder
10–12
måndag 08 april 2019

Bollsport för tjejer

Lindängen sporthall
15.00–16.15
Ålder
7–12
måndag 08 april 2019

Schack i Oxie

Oxiebiblioteket
16.30–19.00
Ålder
6–25
tisdag 09 april 2019

Parkour/Freerunning

Qualityrunners Parkouranläggning
14.00–17.00
Ålder
10–12
tisdag 09 april 2019

Aktiva eftermiddagar

Hyllie Sportcenter
14.00–16.00
Ålder
7–12
tisdag 09 april 2019

Teaterkurs

Malmö AmatörteaterForum
14.00–16.00
Ålder
9–11
tisdag 09 april 2019

Prova på ridning

Jägersro Malmö Civila Ryttareförening
15.00–17.00
Ålder
10–19
tisdag 09 april 2019

Undervattensrugby

Simhallsbadet
19.00–20.00
Ålder
12–17
onsdag 10 april 2019

Parkour/Freerunning

Qualityrunners Parkouranläggning
14.00–17.00
Ålder
10–12
onsdag 10 april 2019

Aktiva eftermiddagar

Hyllie Sportcenter
14.00–16.00
Ålder
7–12
onsdag 10 april 2019

Bollsport för tjejer

Tingdammskolans gymnastiksal
14.30–16.30
Ålder
7–12
onsdag 10 april 2019

Urban skapande verkstad

Aktiv Ungdom Malmö’s Ateljé
14.30–17.00
Ålder
10–17
+ Exportera evenemang