Laddar Aktiviteter

Bollsport för tjejer

Gratis

fredag21september2018
6–12 år
Värner Rydénskolans gymnastiksal
Rosengård
17.00–19.00
Fredagar fram till 21 december.

Taekwondo för tjejer

Gratis

fredag21september2018
14–25 år
Toigye Taekwondo Club
Centrum
19.00–22.00
Fredagar fram till 21 december.

Spontanfotboll i Bunkeflo

Gratis

fredag21september2018
13–19 år
Sundsbrohallen
Fosie
19.00–21.00
Fredagar till 14 december.

Nattfotboll

Gratis

fredag21september2018
13–20 år
Herrgårdens sporthall
Rosengård
22.00–23.59
Fredagar och lördagar fram till 15 december.
Hitta Aktiviteter

Ålder

Stadsdel

Kategori

Återställ filter









Kommande Aktiviteter

september 2018
fredag 28 september 2018

Prova på djurskötsel

Almviks 4H-gård
15.30–17.00
Ålder
6–16
fredag 28 september 2018

Prova på padel

Malmö Padelcenter
16.00–17.30
Ålder
14–17
fredag 28 september 2018

Bollsport för tjejer

Värner Rydénskolans gymnastiksal
17.00–19.00
Ålder
6–12
fredag 28 september 2018

Taekwondo för tjejer

Toigye Taekwondo Club
19.00–22.00
Ålder
14–25
fredag 28 september 2018

Spontanfotboll i Bunkeflo

Sundsbrohallen
19.00–21.00
Ålder
13–19
fredag 28 september 2018

Nattfotboll

Herrgårdens sporthall
22.00–23.59
Ålder
13–20
fredag 28 september 2018

Nattfotboll

Latinskolans sporthall
22.00–23.59
Ålder
16–20
lördag 29 september 2018

Schack i Oxie

Oxiebiblioteket
10.00–13.00
Ålder
12–17
lördag 29 september 2018

Robotliga

Kommendanthuset Malmö Museum
13.00–16.00
Ålder
9–19
lördag 29 september 2018

Nattfotboll Lindängen

Lindängens sporthall
20.00–22.00
Ålder
13–15
lördag 29 september 2018

Nattfotboll i Oxie

Oxievångs sporthall
20.00–22.00
Ålder
13–15
lördag 29 september 2018

Nattfotboll

Herrgårdens sporthall
22.00–23.59
Ålder
13–20
lördag 29 september 2018

Nattfotboll Lindängen

Lindängens sporthall
22.00–23.59
Ålder
16–25
lördag 29 september 2018

Nattfotboll i Oxie

Oxievångs sporthall
22.00–23.59
Ålder
16–25
lördag 29 september 2018

Nattfotboll

Latinskolans sporthall
22.00–23.59
Ålder
16–20
söndag 30 september 2018

Skapande Verkstad

Aktiv Ungdom Malmös Ateljé, Torpgatan 21 i Malmö
12.00–14.30
Ålder
6–19
söndag 30 september 2018

Uppfinnare för en dag!

Teknikens och Sjöfartens hus
13.00–16.00
Ålder
6–25
söndag 30 september 2018

Simhopp

Simhallsbadet
13.30–15.00
Ålder
6–17
oktober 2018
måndag 01 oktober 2018

Parkour/Freerunning

Qualityrunners Parkouranläggning
13.30–17.00
Ålder
10–25
måndag 01 oktober 2018

Ridning och hästskötsel

Jägersro Malmö Civila Ryttareförening
14.00–17.00
Ålder
7–12
måndag 01 oktober 2018

Bollsport för tjejer

Lindängens sporthall
14.30–17.00
Ålder
7–16
måndag 01 oktober 2018

fotboll för tjejer

Heleneholms IP, konstgräset
15.00–17.00
Ålder
12–17
måndag 01 oktober 2018

Prova på djurskötsel

Almviks 4H-gård
15.30–17.00
Ålder
6–16
måndag 01 oktober 2018

Nybörjarskate

Bryggeriet Skatepark
16.00–18.00
Ålder
6–25
måndag 01 oktober 2018

Schack i Oxie

Oxiebiblioteket
17.00–19.00
Ålder
12–17
måndag 01 oktober 2018

Yoga

Föreningarnas Hus
17.00–18.00
Ålder
8–16
måndag 01 oktober 2018

Gymnastik och styrka

Oxievångs sporthall
17.30–18.30
Ålder
–6
tisdag 02 oktober 2018

Parkour/Freerunning

Qualityrunners Parkouranläggning
13.30–17.00
Ålder
10–25
tisdag 02 oktober 2018

Teaterkurs

MalmöAmatörteaterForum
14.00–16.00
Ålder
9–12
tisdag 02 oktober 2018

Aktiva eftermiddagar

Hyllie Sportcenter
14.00–16.00
Ålder
6–11
tisdag 02 oktober 2018

Taekwondo

Chae Taekwondoklubb Malmö
14.30–17.30
Ålder
6–17
tisdag 02 oktober 2018

Ridning och hästskötsel

Jägersro Malmö Civila Ryttareförening
15.00–17.00
Ålder
10–19
tisdag 02 oktober 2018

Gymnastik och styrka

Oxievångs sporthall
17.00–19.00
Ålder
7–11
tisdag 02 oktober 2018

Fotboll

Kirsebergsskolan
17.00–19.00
Ålder
6–12
onsdag 03 oktober 2018

Parkour/Freerunning

Qualityrunners Parkouranläggning
13.30–17.00
Ålder
10–25
onsdag 03 oktober 2018

Aktiva eftermiddagar

Hyllie Sportcenter
14.00–16.00
Ålder
6–11
onsdag 03 oktober 2018

Dansfritids

Ungdomens hus malmö
14.30–17.00
Ålder
10–16
onsdag 03 oktober 2018

Skapande Verkstad

Aktiv Ungdom Malmös Ateljé, Torpgatan 21 i Malmö
14.30–17.00
Ålder
6–19
onsdag 03 oktober 2018

Simning

Rosengårdsbadet
15.30–16.30
Ålder
8–16
onsdag 03 oktober 2018

Schack i Oxie

Oxie fritidsgård
17.00–21.00
Ålder
8–18
onsdag 03 oktober 2018

Rulla med Crime City Rollers

Crime City Hall
17.00–19.00
Ålder
6–25
onsdag 03 oktober 2018

Yoga

Föreningarnas Hus
17.00–18.00
Ålder
8–16
onsdag 03 oktober 2018

Läxhjälp

Bellevuegårdsbiblioteket
17.00–19.00
Ålder
10–15
onsdag 03 oktober 2018

Ridning och hästskötsel

Jägersro Malmö Civila Ryttareförening
18.30–20.30
Ålder
13–19
torsdag 04 oktober 2018

Parkour/Freerunning

Qualityrunners Parkouranläggning
13.30–17.00
Ålder
10–25
torsdag 04 oktober 2018

Aktiva eftermiddagar

Hyllie Sportcenter
14.00–16.00
Ålder
6–11
torsdag 04 oktober 2018

Musikal- och teaterfritids

Ungdomens hus malmö
14.30–17.00
Ålder
8–16
torsdag 04 oktober 2018

Taekwondo

Chae Taekwondoklubb Malmö
14.30–17.30
Ålder
6–17
torsdag 04 oktober 2018

Skapande Verkstad

Aktiv Ungdom Malmös Ateljé, Torpgatan 21 i Malmö
14.30–17.00
Ålder
6–19
torsdag 04 oktober 2018

Prova på djurskötsel

Almviks 4H-gård
15.30–17.00
Ålder
6–16
+ Exportera evenemang